ROGOZIN O SVEMIRSKOJ STANICI: Odluka Rusije o ISS zavisi od sankcija SAD
POVLAČENjE Rusije iz projekta Međunarodne svemirske stanice (ISS) zavisiće od odluke Vašingtona u vezi sa sankcijama protiv Raketno-svemirskog centra Progres i naučnog centra za rakete i kosmičke letelice TsNIIMaš, izjavio je danas generalni direktor ruske nacionalne svemirske agencije Roskosmos Dmitrij Rogozin.
Foto: AP Photo/NASA
-Lopta je u dvorištu naših američkih partnera. Ako sankcije protiv Raketno-svemirskog centra Progres i TsNIIMaš ostanu, pitanje povlačenja Rusije sa ISS predstavljaće problem za američke partnere", rekao je Rogozin. Prema njegovim rečima, to će biti njihova zona odgovornosti, preneo je TASS.
Šef svemirske agencije je istakao da se lagodnost neće tolerisati.
-Ili radimo zajedno, a onda bi sankcije trebalo da budu odmah ukinute, ili nećemo raditi zajedno i biće postavljeni nacionalni sistemi, istakao je on.
Rogozin je, takođe, rekao da je Roskosmos spreman za te sankcije.
Preporučujemo
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)