DOLAZE U PETRINJU DA SE SLIKAJU PORED RUŠEVINA: Šef vatrogasaca apeluje na ljude, grad na ivici potpunog kolapsa
SKORO svaki zemljotres u Petrinji ugrožava ionako narušenu statiku zgrada, pa se građanima ne preporučuje da idu u centar grada.
Foto: EPA
- Ovde je velika opasnost i svakodnevno su zgrade sve nestabilnije. Zbog onoga što mi vidimo, preporučio bih svima da ne idu u centar grada, jer zaista svakoga trenutka nešto može da otpadne - upozorio je glavni šef vatrogasaca Slavko Tucaković.
Vatrogasci su pre nekoliko dana sve počistili, ali posledica jučerašnjeg i današnjeg zemljotresa su novi malter, crepovi i cigle na zemlji.
I ovaj potres u četvrtak je naneo dodatnu štetu ugroženim kućama i uplašenim građanima.
Bilo je poziva građana, ali nije bilo intervencija bez, obzira na dodatna urušavanja.
- Konstantan rad je naš zadatak. Raščišćavanje i uklanjanje opasnosti za građane s krovova, skidanje dimnjaka, uz rad s vlasnicima kuća, ali i raznim firmama koje su kod nas na ispomoći. Moramo da delujemo organizovano i sigurno - kazao je Tucaković.
On je rekao da se slaže s gradonačelnikom Petrinje Darinkom Dumbovićem o evakuaciji stanovništva iz centra Petrinje.
Tucaković je naglasio i da ljudi koji dolaze u razrušene delove grada da bi se samo fotografisali treba da znaju da je to vrlo opasno.
U poslednja 24 sata, vatrogasci su na tom području imali 1.006 intervencija s 504 vatrogasca u 204 vatrogasna vozila.
Poslednji jači zemljotres je pogodio Petrinju u četvrtak nešto pre 18.30 sati.
Preporučujemo
NOVI ZEMLjOTRES U HRVATSKOJ: Potres zabeležen u 12.06 između Petrinje i Siska
07. 01. 2021. u 12:24
EVAKUACIJA STANOVNIŠTVA PETRINjE: Gradonačelnik Dumbović: Neizvesnost ubija
07. 01. 2021. u 11:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)