"SUZE SE SAME SLIVAJU NIZ LICE": Potresna ispovest čoveka koji je ostao bez trojice prijatelja nakon tragedije na Jadranu
POSLE TRAGEDIJE u Malom Lošinju, u kojoj su tri pomorca Jadrolinije u padu rampe na mestu poginula, a jedan je ozleđen, nema čoveka koji nije ostao šokiran, a posebno posada broda.
Foto: Printskrin
Stoga je celokupna posada izmenjena novom, a jedan od njih koji je deo nove posade opisao je i šokantan dolazak na ovaj brod nakon nezapamćene tragedije u Malom Lošinju.
- Zaposlen sam na Jadroliniji već 15 godina i obožavam posao koji radim, kako prvi dan, tako i danas. Bio sam na slobodnim danima sve do jutros dok mi nije zazvonio telefon poziv iz kadrovske službe. "Morate ići na Lastovo danas", kaže mi nadležni. Nakon strašnih i nemilih događaja koi su se desili juče ni sekunde se nisam dvoumio, samo sam poluglasno odgovorio - ok krećem.
Negde u popodnevnim satima stiže kombi sa smenom iz Splita u Zadar po mene. Tu se nakratko rukujemo, neke poznajem a neke ne. Ubacujem kofer, sedam u kombi i krećemo put Lošinja. Celo putovanje u kombiju muk, tu i tamo koja reč, svako je u svojim mislima i tako do Lošinja.
U večernjim satima stižemo pred Lastovo u Lošinj, ispred broda. Čeka nas smena, padaju zagrljaji, a suze se same slivaju niz lice, scena je, ajme strašno i ja plačem, naviru sećanja na kolege koje su nastradale. Nakon nekoliko minuta odvajam se od njih, odlazim do mesta gde su nastradali .
Prekrstim se, izgovorim "Oče naš", "Zdravo, Marijo" i "Slava Ocu", te tiho zamolim Gospodina da ih prigrli i dovede u Kraljevstvo Božije. Vrativši se uzeo sam svoje stvari i sišao do prostorija gde su naše kabine (sobe), e tu se raspadam skroz, plačem toliko da se ne mogu zaustaviti jer u kabinama do mojih još juče ujutro su spavale moje kolege kojih danas više nema. Ovo mi je jedan od najgorih i najtežih ukrcavanja na brod - napisao je u potresnoj objavi.
(Morski.hr)
BONUS VIDEO: Svedočenje komšije poginulog mladića Milana koji je spasio decu iz jezera
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)