NAUČNO-TEHNOLOŠKI PARK U NIŠU: Forum o naprednim tehnologijama
Osmi Forum naprednih tehnologija okupiće 12. i 13. juna u Naučno-tehnološkom parku Niš svetske stručnjake i vodeće kompanije iz zemlje i regiona koji će diskutovati o najnovijim trendovima i izazovima u oblasti veštačke inteligencije, biotehnologije, informaciono - komunikacione tehnologije, zelene industrije, web3, blokčejn i kreativne industrije.
Foto Shutterstock
Predstavnici StarTeć programa, čiji je glavni cilj ubraznje rasta srpskih kompanija kroz transformaciju tradicionalne u digitalnu ekonomiju, drugog dana foruma govoriće o izvoznim potencijalima tržišta inovacija i najaviti predstojeće aktivnosti za podsticanje izvoza u okviru svog programa.
Forum će se odvijati na pet bina, a posetioci će imati priliku da prisustvuju panelima, predavanjima, prezentacijama i radionicama uz mogućnost umrežavanja sa ključnim akterima u oblasti inovacija.
Organizaciju osmog Foruma naprednih tehnologija podržalo je Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija kroz program Promocije i popularizacije inovacione delatnosti, a među organizatorima su Grad Niš, Privredna komora Srbije i Naučno-tehnološki park Niš.
Preporučujemo
JOŠ ČETIRI MEDALjE ZA SRBIJU: Uspeh mladih informatičara na masteru u Rumuniji
02. 12. 2025. u 11:46
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)