ODLAZAK PESNIKA: Preminuo Mirko Žarić
PESNIK, novinar i dramaturg Mirko Žarić (1949-2021), koji je svojim delom obeležio kulturni život Kosova i Metohije, ali i cele Srbije, preminuo je 21. februara.
Foto Privatna arhiva
Rođen je u Kosovskoj Mitrovici. Radio je kao novinar pozorišni i filmski kritičar prištinskog "Jedinstva", a tokom devedesetih bio je upravnik Pokrajinskog narodnog pozorišta i umetnički direktor i dramaturg u Srpskoj drami ovog teatra.
Posle bombardovanja SRJ, preseljava se u Beograd, gde je radio kao urednik u izdavačkoj delatnosti "Jedinstva" i u redakciji "Književnih novina".
Objavio je zbirke pesama "Noć, tragovi na papiru", "Smrtni greh, prilozi", "Dokumenti o stradanju i strahu", "Noći u Prištini i druge pesme".
Iza njega su ostale i knjige i studije o pozorištu.
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (0)