BRUTALNA STVARNOST U OBJEKTIVU: Izložba "Mojoj majci" Ivon de Roze u Italijanskom institutu za kulturu
U ITALIJSKOM institutu za kulturu u Beogradu, u ponedeljak, 5. maja u 18 časova biće otvorena izložba "Mojoj majci" Ivon de Roze, koju je priredio Simone Aconi.
Foto promo, Italijanski institut za kulturu
Izložba je deo festivala Beogradski mesec fotografije i trajaće do 22. maja.
- Ovim radom želim da podelim analizu pitanja o ratu i o činjenici da u njemu učestvuju uglavnom mladi ljudi koji često nemaju jasnu sliku o onome što podržavaju- ističe Ivon de Roza. - Svojim radom tražim emotivnu povezanost sa posmatračem bez direktnog predstavljanja stvarnosti. Razarajuci vremensku liniju eliminacijom brutalnosti sadašnjosti, stvaram vreme iščekivanja i pozivam na razmišljanje o ovoj temi.
Rođena u Napulju, nakon što je diplomirala političke nauke na Univerzitetu "Federiko Drugi", Ivon de Roza posvetila se studijama fotografije i završila postdiplomske studije iz fotografije na Univerzitetu "Central Sent Martins" i master iz foto-novinarstva na Univerzitetu London College of Communication.
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)