KNJIGA O SRPSKIM SLAVAMA: Promaocija u Etnografskom muzeju
POVODOM deset godina od upisa porodične slave na Uneskovu reprezentativnu listu nematerijalnog kulturnog nasleđa čovečanstva, u sredu 27.novembra u 18 časova u Etnografskom muzeju biće predstavljena knjiga koja se bavi savremenim odlikama proslavljanja porodičnog sveca zaštitnika.
Foto Etnografski muzej
Knjigu je prirdeio Etnografski muzej, a u njoj su radovi eminenetnih stručnjaka posvećeni istraživanjima porodične slave - "Slava porodice". Promociju će pratiti i prigodna izložba sa odabranim predmetima iz zbirki, fotografijama iz dokumentacije EM i Centra za nematerijalno kulturno nasleđe. Uz direktora Etnografskog muzeja, Marka Krstića, govoriće i Goran Milašinović, predsednik Nacionalne komisije za saradnju sa UNESKOM , Danijela Filipović, viši kustos, načelnica Centra za nematerijalno kulturno nasleđe Srbije . Knjigu će predstaviti Miloš Matić, muzejski savetnik i prof. dr Senka Kovač.
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)