I ZAJEČARSKI TEATAR NA FESTIVALU POBEDNIKA: „Čehovljeva soba“ u Rakovici
NA 17. „Festivalu pobednika festivala 2024“, koji se od 22. do 27. novembra održava u organizaciji Centra za kulturu i obrazovanje Rakovica, predstaviće se i zaječarski teatar.
Foto: Pozorište "Zoran Radmilović"
Na „Festivalu pobednika festivala“ i ove godine biće predstavljena najuspešnija pozorišna ostvarenja iz Srbije, među njima i predstava „Čehovljeva soba – sezona prva“ Narodnog pozorišta Timočke Krajine – Centar za kulturu „Zoran Radmilović“ iz Zaječara.
Reč je o predstavi po motivima priča Antona Pavloviča Čehova, u adaptaciji Une Đelošević i Nikole Zavišića, koji je i reditelj predstave.
U predstavi igraju: Nataša Petrović, Gabrijel Bećarević, Ivana Bartunjek, Branislav Mijatović, Vujadin Milošević, Viktorija Arsić, Jelena Rajić, Ana Bretšnajder, Miloš Tanasković i Marija Stanković. Članovi zaječarskog pozorišnog ansambla osim što glume, pevaju i sviraju.
Ovu predstavu će uoči festivala još jednom biti u prilici da vide Zaječarci i to u četvrtak, 21. novembra.
Preporučujemo
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
KAKO IZGLEDA ŽIVOT U NAJHLADNIJEM MESTU NA SVETU? Selo u kojem se automobili ne gase, telefoni ne rade, a deca idu u školu na –50°C
PROSEČNA temperatura u gradu zimi pada na -58 stepeni Celzijusa...
07. 01. 2026. u 18:20
Komentari (0)