PREMIJERA "PROTEKCIJE": Nušićev komad na 38. festivalu "Grad teatar" u Budvi

В.В.С.

02. 08. 2024. u 17:11

NUŠIĆEVA "Protekcija" (u adaptaciji i režiji Milana Neškovića) prvi put će biti izvedena na 38. festivalu "Grad teatra" u Budvi, u subotu 3. avgusta, u porti Manastira Svete Trojice u Stanjevićima.

ПРЕМИЈЕРА ПРОТЕКЦИЈЕ: Нушићев комад на 38. фестивалу Град театар у Будви

foto promo

Reč je o koprodukciji JU "Grad teatra" Budva i Narodnog pozorišta Sombor, a predstava je ujedno i Nušićev prvenac tokom ovog, gotovo četiri decenije dugog festivala.

Igraju Ninoslav Đorđević, Marija Maša Labudović, Ivana V. Jovanović, Saša Torlaković, Biljana Keskenović, Ana Rudakijević, Lazar Nikolić, Srđan Aleksić, Julija Petković, Miloš Lazić, Stevan Vuković i Staša Blečić.

U autorskom timu su i Biljana Grgur, kostimograf, Daniela Dimitrovska, scenograf, Duda Buržujka, muzika, Staša Blečić,scenski pokreti i Dijana Marojević koja je bila zadužena i za scenski govor. Posle premijernog izvođenja, "Protekcija" će se naći na festivalskom repertoaru i 4, 5. i 6. avgusta.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)