SVEDOČANSTVO O DIANINOM PODVIGU: U KCV "Miloš Crnjanski" u Novom Sadu
U ORGANIZACIJI beogradskog Muzeja žrtava genocida, u novosadskom Kulturnom centru Vojvodine „Miloš Crnjanski“ (Vojvode Putnika 2), u sredu, 14. februara (18 sati), biće upriličena tribina „Javno svedočenje - susret s prošlošću – Diana Budisavljević“.
KCV "M.Crnjanski"
O humanitarki austrijskog porekla koja je tokom Drugog svetskog rata, prema originalnom spisku, pronađenom maja prošle godine, spasla 5.800 srpske dece iz ustaških logora u Nezavisnoj državi Hrvatskoj, govoriće: hrvatska istoričarka dr Nataša Mataušić, dr Vladan Vukliš iz Banjaluke, Živko Zelenbrz (Živko Ivančević), koji je kao dete bio spasen iz logora, a zatim dat na usvajanje hrvatskoj porodici i Dejan Ristić, direktor Muzeja žrtava genocida.
Preporučujemo
NOVOGODIŠNjA ČAROLIJA UZ CIRQUE DU SOLEIL: 20 odsto popusta na predstavu „OVO“
26. 12. 2025. u 12:45
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)