DVE PREDSTAVE NA CVETNOM TRGU:U Jugoslovenskom dramskom pripremaju se "Bolest mladosti" i "Gubitnik"
U JUGOSLOVENSKOM dramskom pozorištu počele su probe dva nova naslova na repertoaru kuće: Jovana Tomić okupila je ansambl predstave "Bolest mladosti" Ferdinand Bruknera,a rediteljka Nataša Radulović priprema "Gubitnika" po istoimenom romanu Tomasa Bernharda, sa motivima Puškinovog komada "Mocart i Salijeri".
foto S.Paroški
"Bolest mladosti" je klasični komad nemačkog ekspresionizma i evropske moderne, koji dovodi na scenu mlade studente medicine razapete između konvencija građanskog života, mladalačkog osećanja izgubljenosti i cinizma savremenog društva. Njihova mladost se u drami samoiscrpljuje i samouništava, kreirajući još strašniji svet i tako stvara iluziju spasenja... U podeli su Sanja Marković, Petar Benčina, Jovana Belović, Miodrag Dragičević, Milica Sužnjević, Natalija Stepanović i Đorđe Mišina.
U istoj kući teku probe i "Gubitnika", koji predstavlja smeli spoj Puškinove "male tragedije" o Mocartu i Salijeriju i Bernhardovog romana. Rediteljka Nataša Radulović odvažila se na ovu, naizgled neobičnu, kombinaciju priče o muzici, genijalnosti, zavisti, teroru uspeha i lakoći neuspeha. Igraju Joakim Tasić, Lenka Petrović, Aleksej Bjelogrlić i Teodor Vinčić.
Preporučujemo
POČINjE 45. SALON ARHITEKTURE - "SALON DIJALOGA": Novina - nagrada publike
28. 03. 2023. u 18:04
NOVA OPERSKA PRODUKCIJA NARODNOG POZORIŠTA: Počele probe Verdijevog "Falstafa"
27. 03. 2023. u 18:55
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)