“NE IGRAJ NA ENGLEZE”: Premijera pozorišne predstave u Jagodini (FOTO)
PREDSTAVA „Ne igraj na Engleze“ Gradskog pozorišta Jagodina premijerno će biti izvedena u četvrtak, 9. marta, u sali Kulturnom centru „Svetozar Marković“ u Jagodini u 20 sati.
FOTO: Privatna arhiva
Igra se po tekstu Vladimira Đurđevića i u režiji Petra Mitića, koji je ujedno bio zadužen i za scenografiju. Glumac Miloš Milošević biće u ulozi Pauna, Bojan Miloradović glumiće Piksija, a Jovan Živković Buleta. Za kostime je bio zadužen Miloš Milošević, za muziku Goran Stevanović, za tehniku, svetlo i ton Ratko Petrović, dok je organizator Marija Debeljaković Stefanović. Prema rečima reditelja, ova predstava je u Beogradskom dramskom pozorištu igrana više od 300 puta.
-U središtu predstave, čija je tematika strast prema kockanju i klađenju, su trojica urbanih tridesetogodišnjaka „zaglavljenih“ već na prvim životnim krivinama. Retko kada se dešava da jedna drama poseduje jedinstvo vremena i radnje, a svojom temom obuhvati sudbinu čitave jedne generacije. „Laka lova“ jeste cilj kojim se vode Paun, Piksi i Bule, junaci komada. Baveći se pomnim posmatranjem teleteksta, ova tri momka su zaboravila da žive svoj život – ocenjuje Mitić.
Reditelj dodaje da su likovi komada izuzetno realistični, pa će se svaki gledalac prisetiti da u kraju ima po jednog Pauna, Buleta ili Piksija. Dramatizacijom teksta, priča je malo izmenjena kako bi se svako zapitao koliko su njegovi prijatelji pravi i kako bi gledaoci uvideli da život može da se promeni u sekundi. Zbog toga Mitić poručuje da publika treba da očekuje neočekivano.
Predstava će biti igrana i 16. marta u 20 sati u okviru pratećeg programa 49. Festivala „Dani komedije“.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)