GOSTUJE "U AGONIJI": U Bitef teatru Krležina drama, u režiji Ane Đorđević
NA sceni Bitef teatra gostuje predstava nezavisne produkcije BeoArt - drama Miroslava Krleže "U agoniji" (režija Ana Đorđević) na repertoaru je u četvrtak, 26.januara.
Foto:BeoArt
Kako se najavljuje, ova postavka biće ispunjena drugačijom poetikom i nesvakidašnjim rediteljskim rukopisom. Ana Đorđević predstavu nije videla kao "epsku priču o jednoj ljubavi", već kao dramu "u praskozorju modernih vremena kakve danas poznajemo".
- Kroz intenzivan sukob muškarca i žene, u predstavi pratimo proces postepenog shvatanja laži u kojoj živi savremeni čovek i proces demistifikacije principa po kojim funckioniše društvo kao celina - ističe Đorđevićeva.
Igraju Marija Vicković, Radovan Vujović i Vučić Perović.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Kardiohirurg upozorio: Ova hrana gora je za vaše zdravlje od pušenja i skraćuje vam život"
KARDIOVASKULARNI hirurg sa više od 25 godina iskustva, koji je i sam preživeo srčani udar, izdao je ozbiljno upozorenje o svakodnevnim namirnicama. Ističe kako je ultraprerađena hrana jedan od vodećih uzroka preuranjene smrti, opasnija čak i od duvana.
05. 05. 2026. u 14:46
Komentari (1)