MINJA SUBOTA DOBIJA ULICU U BEOGRADU: Poznato i mesto sahrane čuvenog voditelja
ČUVENI televizijski voditelj Minja Subota preminuo je u 82. godini.
Foto: V. Danilov/Novosti arhiva
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić dirljivim rečima oprostio se od kompozitora i voditelja Minje Subote.
Minja Subota je preminuo u 82. godini, nakon što je duže vreme bio smešten na Odeljenju pulmologije, zbog bolesti sa kojom se borio već duže vreme.
Opraštajući se od kompozitora, Vesić je najavio i da će Minja Subota biti sahranjen u Aleji zaslužnih građana.
Takođe, on je najavio da će Subota za tri godine u Beogradu dobiti ulicu.
- Umro je Minja Subota. Naš Minja uz koga smo svi rasli. Minja koji nas je pesmom učio da budemo dobri ljudi i da razumemo svet. Minja koji je uvek bio vedar i nasmejan i kada se borio sa teškom, podmuklom i opakom bolešću. Kad bi neko pomenuo Minju Subotu svi, stariji ili mlađi Beograđani, odmah pomisle na “Muzički tobogan", emisiju detinjstva svakoga od nas. Minja je obeležio uspešne decenije tadašnje Televizije Beograd. Bio je inženjer elektrotehnike. Bio je uspešan muzičar, pevač, kompozitor, kantautor, scenarista i tvorac mnogobrojnih emisija na radiju i televiziji. Mnogo je voleo decu. Stvarajući i komponujući za najmlađe ostao je dete u duši. Počivaj u miru Minja. Mnogo si se namučio poslednjih godina, ali nisi dao da se to primeti. Ti si učio nas, a sada je red da se mi odužimo tebi. Prvo sahranom u Aleji zaslužnih građana, a potom trajnim sećanjem. Za tri godine dobićeš ulicu u našem gradu, a Dečiji kulturni centar koji si vodio do odlaska u bolnicu negovaće trajno sećanje na svog Minju - napisao je Vesić na Fejsbuku.
Preporučujemo
VUČIĆ SE OPROSTIO OD MINjE SUBOTE: Otišao je jedan od junaka mog detinjstva!
17. 09. 2021. u 09:09
UZ NjEGOV "MUZIČKI TOBOGAN" ODRASLE SU GENERACIJE: Evo ko je bio Minja Subota
17. 09. 2021. u 08:55 >> 09:16
PREMINUO MINjA SUBOTA: Čuveni voditelj i kompozitor izgubio bitku sa teškom bolešću
17. 09. 2021. u 08:52
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (2)