ZA PRETNJE VUČIĆU 11 MESECI SA NANOGVICOM: Dragan Milošev osuđen zbog objave na "Tviteru" i držanja municije bez dozvole
BEOGRAĐANIN Dragan Milošev osuđen je u sredu prvostepeno u Višem sudu na šest meseci zatvora zbog ugrožavanja bezbednosti predsednika Srbije pretnjama na "Tviteru" i još na šest meseci zbog nedozvoljenog držanja dva puščana metka u kući.
Hapšenje Miloševa / Foto MUP
Njemu je izrečena jednistvena kazna od 11 meseci zatvora, koju će izdržati u kućnom zatvoru sa nanogvicom.
S obzirom na to da je Milošev već šest meseci u pritvoru u Centralnom zatvoru, što mu se uračunava u kaznu, praktično mu je ostalo da kod kuće odleži još pet meseci. Taj ostatak kazne biće aktiviran ako ova presuda postane pravosnažna. Inače, Milošev je u sredu pušten iz pritvora na slobodu. Presudom su mu oduzeti mobilni telefon i dva metka za koje je on tvrdio da su mu ostala od dede i da potiču iz Drugog svetskog rata.
U obrazloženju je navedeno da je sud utvrdio da je Milošev izvršio oba krivična dela i da poruke koje je pisao nisu vređanje, već predstavljaju pretnju za lišenje života nasilnim putem.
Branilac Ana Matić je najavila žalbu na ovu presudu, a u završnoj reči je tražila da njen branjenik bude oslobođen, navodeći da on iz svoje sobe objavljivanjem uvredljivih reči nije mogao da ugrozi bezbednost predsednika.
Milošev je u raspravi sa drugim tviterašima početkom maja napisao "ubiti Vučića, ubiti smr..., čerečiti go...".
Inače, sudski veštak neuropsihijatar Svetislav Mišković je u sredu kazao da Miloševu trenutno nije potrebno izricati meru lečenja od alkoholizma, s obzirom na to da je već ranije prošao, da je uspešno apstinirao i da u pritvoru nije imao psiholoških problema vezanih za zavisnost od alkohola.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
„NISAM MISLIO DA UBIJEM VUČIĆA“: Suđenje zbog pretnji predsedniku Srbije
28. 07. 2020. u 11:07
SMRT VUČIĆU: Skandalozna objava učesnice protesta na "Fejsbuku" (FOTO)
29. 08. 2020. u 10:56
HRVAT PREKRAJAO ISKAZE DA OSUDI SRBINA: Zagrebački advokat podneo krivičnu prijavu protiv tužioca za ratne zločine iz Splita
17. 07. 2026. u 18:31 >> 21:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)