MOTIV UBISTVA U KALUĐERICI: Šta se krije iza brutalne likvidacije Dragana Ristića
BIZNIS sa lokalima, i navodni sukob oko jedne kafane u centru Beograda mogao bi da bude motiv brutalne likvidacije Dragana Ristića (61) zvanog Čađo, prekjuče u Kaluđerici. Ovo su prva operativna saznanja i mogući pravac policijske istrage Ristićevog smaknuća, nedaleko od porodične kuće.
Novosti
Poznati beogradski ugostitelj, suvlasnik restorana "Košuta" i noćnog kluba i picerije "Hram", kao i porodične firme, ubijen je po mafijaškom receptu u trenutku kada je pomislio da ga je neko slučajno očešao automobilom u saobraćaju.
Izašao je iz svog "audija", kao i suvozač iz automobila "pasat", koji ga je udario na uglu Smederevskog puta i Ulice proleterskih brigada. Zločinac mu je tada pucao u glavu i grudi, a potom ga "overio".
Policija je na asfaltu, tokom uviđaja, pronašla tri čaure. Niko od komšija ništa nije čuo.
RADIO SA SINOM
I RISTIĆEV sin Milutin osuđivan je zbog teškog krivičnog dela. On je uhapšen 2008. posle tuče dve grupe mladića u Kaluđerici, u kojoj su ubijeni Vladimir Dosković i Dalibor Milenković. Osuđen je na 10 godina robije kao mlađi punoletnik, jer je u to vreme imao samo 20 godina. Sa izdržavanja kazne izašao je 2017. Po izlasku, sa ocem je držao restorane i radi u porodičnoj firmi.
- Video sam telo na putu i najpre sam pomislio da je neko zgazio pešaka, što sam rekao i policiji kada sam ih prvi put pozvao - ispričao je jedan od svedoka. - Onda su neke žene ispričale da su videle da je komšiji Draganu pucano u glavu i tada sam ponovo okrenuo policiju i prijavio ubistvo. Ležao je na stomaku, u lokvi krvi.
Dok je trajao policijski uviđaj, na drugom kraju grada, u šumi u Mirijevu, pronađen je zapaljen sivi "pasat karavan" i u njemu pištolj sa prigušivačem. Pretpostavlja se da je to oružje koje je korišćeno u zločinu, ali preciznije će se znati posle veštačenja.
Ristić nije nepoznat srpskoj policiji, ali se svi njegovi "gresi" vezuju za mladost i devedesete godine prošlog veka. Hapšen je zbog pucnjava i tuča, ali bez težih posledica, pa je mahom osuđivan uslovno. Iz tog perioda potiče i njegovo veliko prijateljstvo sa Željkom Rutovićem, jednim od aktera kultnog filma "Vidimo se u čitulji" i beogradskim biznismenom, vlasnikom nekoliko luksuznih restorana i lokala. U međuvremenu njih dvojica su se i okumila.
Rutović je, svojevremeno, "bacio oko" na neke poznate beogradske kafane. To je, navodno, bio i povod da se pre pet godina posvađa sa Predragom Rankovićem Peconijem i rani ga pištoljem. Od tada je u bekstvu, a u odsustvu je osuđen na četiri i po godine zatvora.
Preporučujemo
PRIPREMILI SU MU FILMSKU ZAMKU, IZAZVALI SUDAR I - UBILI! Detalji sačekuše u Kaluđerici
11. 09. 2020. u 09:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)