SVI NOSILI TORBICE "LUJ VITON": Po čemu je karakteristična kriminalna grupa "Vračarci"
DANAS je velikom akcijom MUP-a, BIA i TOK-a uhapšeno 17 osoba, pripadnika grupe "Vračarci", bliskih navodnom vođi kavačkog klana Radoju Zviceru. Ono što je interesantno i što karakteriše grupu "Vračarci" je to da su svi nosili torbice marke "Luj Viton", a na njihovom udaru u poslednje vreme bili su kafići i frizerski saloni zbog reketa.
Foto: MUP Printskrin
- U zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, SBPOK-a, UKP – PU za Grad Beograd, SAJ-a, Žandarmerije Ministarstva unutrašnjih poslova, a po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal uz saradnju sa Evropolom (EUROPOL), danas je u ranim jutarnjim časovima lišeno slobode 17 lica, pripadnika organizovane kriminalne grupe, tzv. Vračarci, koju predvode N. V. i U. P., i to: L. C., I. B., D. M., N. B., V. M., N. M., S. M., A. M., N. K., N. T., M. T., J. B., Đ. K., N. J., A. N., N. V. i D. N., zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnih dela i više krivičnih dela teško ubistvo - navode iz Tužilaštva.
U toku je pretres na preko 50 lokacija, uključujući i više putničkih motornih vozila. Oduzeto je više komada vatrenog oružja, veća količina novca, nekoliko luksuznih putničkih vozila i kriptovanih telefona. Više o tome čitajte KLIKOM OVDE!
Uhapšeni kavčani se terete da su počinili tri ubistva na teritoriji Beograda, a na teret im se stavlja i pet pokušaja ubistva.
Osumnjičeni za ubistva Aleksandra Halabrina, Dragana Ristića Čađe i Aleksandra Šarca.
Planirali su i napade na najviše državne funkcionere Srbije.
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)