OTKRIVENO 67 PREKRŠAJA: MUP kontrolisao firmu, čiji se autobus prevrnuo kod Sremske Mitrovice
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, izvršili su nadzor u preduzeću „Sirmiumbus“ iz Sremske Mitrovice, čiji se autobus 17. oktobra prevrnuo pri čemu je tri putnika poginula, dok je 25 putnika teže, a 32 lakše povređeno.
Foto Ustupljene fotografije
Do nesreće je došlo na putu Sremska Mitrovica – Jarak.
Prilikom nadzora, otkriveno je 67 prekršaja za koje će biti sačinjeni prekršajni nalozi i za koje je predviđena novčana kazna u ukupnom iznosu od 2.237.500 dinara, a biće podneta i 2 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka protiv pravnog lica i protiv odgovornog lica u pravnom licu.
Ističemo da su pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u prethodne tri godine, pored navedenog, izvršili još 5 nadzora u pomenutom preduzeću i da su tom prilikom otkrivena 84 prekršaja, za koje su sačinjeni prekršajni nalozi, za koje je predviđena novčana kazna u ukupnom iznosu od 2.405.000 dinara.
Pored toga, podneto je 11 zahteva za pokretanje prekršajnog postupka protiv fizičkih lica i po 1 zahtev za pokretanje prekršajnog postupka protiv pravnog lica i protiv odgovornog lica u pravnom licu.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na prevoznike da poštuju odredbe Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima i Zakona o radnom vremenu posade vozila u drumskom prevozu i tahografima, kako bi se očuvala bezbednost saobraćaja na putevima.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova nastaviće sa vršenjem nadzora nad poslovanjem prevoznika, a prevoznici koji su visokog i kritičnog stepena rizika u pogledu broja i ozbiljnosti prekršaja, biće kontrolisani češće i detaljnije.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)