DA LI JE TELO PRONAĐENO U SAVI DEVOJČICE IZ ZAGREBA? Policija proverava da li u BiH, Hrvatskoj i Sloveniji ima prijave nestale dece
TELO devojčice, koja je u subotu popodne pronađeno u reci Savi, zakačeno za splav na novobeogradskoj strani, poslato je na obdukciju sa toksikologijom i taj nalaz će se čekati najmanje mesec dana.
Biće obavezna ugradnja prečišćivača za otpadne tečnosti, Foto Beoinfo
Ono što je za sada predstavlja enigmu jeste da na teritoriji Srbije nema prijavljenog nestanka devojčice tog uzrasta, pošto se procenjuje da je nađeno telo deteta starog oko sedam ili osam godina. Zbog toga policija proverava sa kolegama iz BiH, Hrvatske i Slovenije da li je možda u tim državama proteklih meseci prijavljen nestanak devojčice približnog uzrasta.
Ono što se zna jeste da je sredinom januara ove godine u Zagrebu majka unela trogodišnju ćerku u Savu i pustila je niz vodu. Ona je odmah uhapšena, a utvrđeno je da ima psihičkih problema i određen joj je pritvor da ne bi uticala na svedoke i ponovila krivično delo, jer se sumnjiči za ubistvo bliske osobe. Iste večeri saslušan je i detetov otac. Danima posle toga ronioci hrvatske policije su pretraživali reku Savu, korišćeni su i čamci i sonde, ali su uslovi zimus bili veoma teški, voda hladna i mutna i telo devojčice nisu uspeli da pronađu.
Pronađena devojčica je na sebi imala roze-sivu duksericu i braon pantalone. Hrvatska policija ima podatke kako je bilo obučeno dete, koje je majka bacila u reku. Oni nisu tada imali pouzdane informacije da li je devojčica živa bačena da se utopi ili je možda prethodno ubijena.
U svakom slučaju radiće se i DNK analiza, što će takođe pomoći da se otkrije identitet. Takođe, nalaz obdukcije će precizno reći kako je dete preminulo.
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)