"NA TRAKAMA SU ME IZNOSILI NAPOLJE" "Novosti" sa povređenim rudarima - Samo sam pao i više se ničega ne sećam (VIDEO)
U NESREĆI koja se dogodila jutros oko 4 časa, u rudniku "Soko" kod Sokobanje, došlo je do eksplozije u kojoj je poginulo osam rudara.
Foto: Printscreen
Prema prvim podacima, u bolnici u Aleksincu smešteno je 19 povređenih rudara.
Među njima je i Aleksandar koji je u trenutku nesreće bio u transporteru. Aleksandar u rudniku "Soko" radi već šest godina.
- Samo sam pao i ne sećam se ničega više - kaže Aleksandar.
Vladica Vučić, koji već deset godina radi rudniku, takođe je u aleksinačkoj bolnici.
- Radio sam neposredno u blizini mesta na kojem se dogodila nesreća. Vukli su me trakama da me iznesu napolje, samo se toga sećam - kaže Vladica koji je sada zbrinut u aleksinačkoj bolnici i dobro se oseća.
U nesreći je nastradalo osam rudara: Zlatković Darko (1979), Nenad Trivunac (1985), Petrović Petar (1991), Grujić Radovan (1975), Čokirilo Branko (1966), Branislav Zlatanović (1967), Živković Bratislav (1963) i Stajić Bojan (1988).
BONUS VIDEO:
POGREBNA VOZILA STIGLA NA MESTO NESREĆE: Tragedija u rudniku "Soko" u Sokobanji
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (2)