DANAS ODLUKA O ONLAJN NASTAVI ZA MLAĐE OSNOVCE: Struka za to da svi đaci pređu na onlajn, jer se novi soj "spušta" i najmlađe!
IAKO je najavljena, u četvrtak nije doneta odluka da li će osnovci od prvog do četvrtog razreda preći na onlajn nastavu. Vlada Srbije i Krizni štab "vagaju" da li da nastava za prvi i drugi razred ostane u učionicama, a da treći i četvrti pređe na onlajn, a konačnu odluku doneće danas.
Foto: Ministarstvo prosvete
- Odlučiće se danas ili na sednici Kriznog štaba ili na posebnom sastanku. Vrlo je teško prelomiti, jer mala deca ne mogu sama da uče, neophodna im je pomoć roditelja i oko gradiva i oko upotrebe računara, a takođe ne mogu sami boraviti kod kuće - rečeno nam je u Ministarstvu prosvete.
Lekari u Kriznom štabu zalažu se da svi đaci od ponedeljka budu na onlajn nastavi, posebno jer je utvrđeno da se sve dominantniji britanski soj više širi među najmlađima. I dok nadležni "vagaju", učitelji su već spremni za prelazak na onlajn nastavu.
Nastava na fakultetima se odvija po kombinovanom modelu, po odluci koja je doneta još u oktobru, a visokoškolskim ustanovama je ostavljeno da same odrede način predavanja u skladu sa potrebama i mogućnostima.
- Aprilski rok na fakultetima UB biće održan uobičajeno. Studenti će na ispite dolaziti na fakultet, uz poštovanje svih mera zdravstvene zaštite. Rok neće biti odgođen, polaganje ispita ne potpada pod nove mere - rekao je za "Novosti" prof. dr Petar Bulat, prorektor za nastavu Univerziteta u Beogradu. Inače, po Zakonu o visokom obrazovanju ispiti se mogu biti održani samo u prostorijama visokoškolske ustanove, pa je onlajn provera znanja na fakultetima neizvodljiva.
Preporučujemo
POČELA SEDNICA KRIZNOG ŠTABA: Čeka se odluka o novim merama
16. 03. 2021. u 07:16 >> 08:02
"NESREĆAN SAM": Doktor Kon - Svesni smo koliko su mere teške, ali bile su nužne
18. 03. 2021. u 10:13
NAJTEŽI TALAS DO SADA: Anesteziolog Marković otkriva koja grupa građana je najugroženija
18. 03. 2021. u 09:36
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (1)