SAMO NAM TO FALI, NEMA IGRE: Kon o vakcinaciji, biće obezbećeno 350.000 doza
VAKCINACIJA za običan grip počinje od 1. oktobra i za početak biće obezbeđeno oko 350.000 doza, izjavio je danas epidemiolog Predrag Kon, dodajući da će kasnije biti nabavljene dodatne količine.
Foto: Tanjug
Kon je rekao da je to najava Ministarstva zdravlja, kao i da su spremni svi koji rade na distribuciji vakcina.
Naveo je da će biti obezbeđeno u prvom trenutku 347.000 doza vakcina i da se očekuje još 150.000 od „Torlaka“ i da se posle možda nabave i veće količine, u zavisnosti od interesovanja.
Kon kaže da nije realno da se nabavi milion ili dva miliona doza vakcina, bez obzira što je sada doba korona virusa, pošto je ranijih godina obično bilo iskorišćeno oko 300.000 doza.
- Ovde bi računali na duplo više i da imamo rezervu za svaki slučaj - rekao je Kon, dodajući da se interes za vakcinaciju prethodnih godina povećao.
Ističe da bi morali da se vakcinišu hronični bolesnici i zdravstveni radnici, s obzirom na situaciju.
- Samo bi falilo da hronični bolesnici dobiju kovid na grip koji obara limfocite. Sa ovim se nije igrati, to smo osetili prethodnih meseci - naglasio je Kon.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ODLUKA KRIZNOG ŠTABA U PONEDELjAK: Da li će naši turisti pravo iz Crne Gore u karantin?
11. 09. 2020. u 09:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)