VLADA SRBIJE DONELA NAJNOVIJU ODLUKU
VLADA Srbije formirala je radnu grupe za utvrđivanje potreba mikrobioloških laboratorija u javnoj svojini koje rade laboratorijska ispitivanja na prisustvo virusa SARS-CoV-2, objavljeno je u najnovijem Službenom glasniku.
Milanko Sekler, Marko Dmitrić, Bojana Tešović i Dejan Vidanović / Foto G. Šljivić
Zadatak Radne grupe je da pripremi pregled utvrđenih potreba mikrobioloških laboratorija, a naročito u pogledu kadrova, prostora, uslova za rad i materijalnoj opremljenosti.
Još jedan zadatak je da utvrdi potrebu za otvaranjem novih mikrobioloških laboratorija u javnoj svojini, odnosno pripremi predlog mreže mikrobioloških laboratorija koje će raditi ispitivanje na virus SARS-CoV-2.
Predsednik će biti prof. dr Berislav Vekić, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)