OVAJ DAN ĆE BITI NAJKRITIČNIJI! Stižu novo naoblačenje i obilne padavine u Srbiju
RHMZ je za celu nedelju najavio kišu, a u planinskim predelima i sneg uz povećanbje snežnog pokrivača.
Foto: M. Anđela/K. Mihajlović
U Srbiji do vikenda hladno vreme, mestimično sa kišom, na planinama sa snegom. Od 5. aprila očekuje se pretežno sunčano vreme, najavio je Republički hidrometeorološki zavod.
- Danas u većini mesta pretežno oblačno i hladno, ponegde sa slabim padavinama (sa slabom ili sipećom kišom u nizijama i sa slabim snegom u brdsko-planinskim predelima). Kraći sunčani intervali mogući su pre podne u Vojvodini, a posle podne na jugu i jugoistoku Srbije. Vetar slab i umeren, na istoku Srbije i u planinskim predelima povremeno jak, severnih pravaca. Najniža temperatura od dva do šest stepeni, a najviša od sedam na severozapadu Srbije do 13 stepeni Celzijusovih u Timočkoj Krajini - najavio je RHMZ i dodao:
- U sredu na severu Srbije i u Timočkoj Krajini promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima. U ostalim krajevima oblačno, tek ponegde sa slabim padavinama, a jače naoblačenje s kišom, na planinama sa snegom očekuje se uveče na jugu zemlje.
Opasno vreme u četvrtak
Ova padavinska zona će se u četvrtak proširiti na sve krajeve južnije od Save i Dunava uslovljavajući od 15 do 35 mm padavina za 24 sata, dok će u Vojvodini količina kiše biti znatno manja, a ponegde i u potpunosti izostati, navodi RHMZ.
- Padavinska zona će se proširiti na sve krajeve južnije od Save i Dunava uslovljavajući od 15 do 35 mm padavina za 24 sata (u nižim predelima kiša, a na planinama sneg), dok će u Vojvodini količina kiše biti znatno manja, a ponegde i u potpunosti izostati. Vetar umeren do pojačan, severnih smerova. Najniža temperatura od tri do osam stepeni, a najviša od šest na jugu Srbije do 16 u Vojvodini - navodi se u upozorenju RHMZ-a i navodi da se očekuje formiranje snežnog pokrivača iznad 1.000 metara nadmorske višine za više od 15 centimetara za 12 sati kao i da će količina padavina biti veća od 30 litara po metru kvadratnom za 24 sata.
Biometeorološka prognoza
- Hronično obolelim osobama i meteoropatama se savetuje opreznost usled relativno nepovoljnih biometeoroloških prilika. Naročito izražene tegobe mogu imati astmatičari i srčani bolesnici. Mogući su glavobolja, promenljivo raspoloženje i pospanost. U saobraćaju je neophodna dodatna pažnja - upozorava RHMZ.
Toplije od nedelje
- U petak u celoj Srbiji oblačno, povremeno s kišom slabog do umerenog intenziteta, na planinama i sa snegom. U subotu prestanak padavina, osim na jugu i istoku zemlje - nagodi se u prognozi i dodaje da će u nedelju i početkom naredne sedmice biti pretežno sunčano uz porast temperature.
Preporučujemo
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
ŠOK: "Ameri NISU spašavali pilota - KRALI su obogaćeni uranijum! Katastrofa za Vašington"
BAGEJ je nazvao operaciju spasavanja katastrofom za Vašington, jer iranska vojska tvrdi da su njene snage uništile dva helikoptera Crni jastreb i dva vojno-transportna aviona C-130.
06. 04. 2026. u 19:11
Komentari (0)