MLADIĆA PREGLEDALA NEUROLOG IZ BEOGRADA: Generalu nije ništa bolje
DOKTORKA neurolog iz Beograda pregledala je nedavno generala Ratka Mladića u zatvorskoj bolnici u Sheveningenu.
Foto: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Ona zbog nedostatka adekvatne aparature nije mogla da uradi potpuni dijagnostički pregled, već više kroz razgovor i uvid u izveštaje tamošnjih lekara. Njen izveštaj sa mišljenjem i preporukama lečenja generala ovih dana bi trebao da bude poslat sudu u Hagu, pošto se loše stanje Mladića ne menja.
Iako, i pored terapija koje mu daju u Holandiji već mesecima nema nikakvih naznaka bilo kakvog boljitka, predsednica haškog suda Grasijela Santana odbija da Mladića pusti u Srbiju na bolničko lečenje uz sve potrebne mere bezbednosti. On još od početka aprila nije u svojoj zatvorskoj sobi, jer su mu zbog teške bolesti neprekidno potrebni dugačiji uslovi i tuđa nega.
General Mladić i dalje ne može bez pomoći drugih i sve vreme je u bolničkom krevetu. Kako nam kaže njegov sin Darko Mladić, sutuacija mu je nepromenjena. Čuju se telefonom svakodnevno, mada bude i dana kada se general ne javlja, jer od iscrpljenosti i malaksalosti više spava i teško priča, pa tada nije u stanju ni da ih zove.
Porodica i dalje ne prima redovno najnovije lekarske izveštaje, pa o nekim njegovim zdravstvenim problemima saznaje sa velikim zakašnjenjem, najčešće kada oni ozbiljno eskaliraju.
Generala Mladića najviše muče kardiološki i neurološki problemi, a poslednjih godinu dana i bubrezi, što je posledica pogrešnog lečenja. Terapija mu je promenjena tek posle više apela porodice, kada zamalo nije preminuo nakon prestanka rada bubrega. Stanje mu je tada stabilizovano u civilnoj bolnici, ali su posledice po rad bubrega ostale.
Preporučujemo
HIMNA REPUBLIKE SRPSKE KRAJINE: Ustav iz 1991. godine odredio Knin kao glavni grad
22. 04. 2026. u 22:50
Prvih hiljadu vojnika u Vojsci Srbije primljeno u stalni radni odnos
22. 04. 2026. u 21:30
Sutra ne smete da uradite ovu stvar: Sećamo se važnog sveca uz jedan vrlo strog običaj
22. 04. 2026. u 21:29
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)