APEL DOBROVOLJNIM DAVAOCIMA: Zimska kampanja Instituta za transfuziju krvi počinje 3. januara
INSTITUT za transfuziju krvi pozvao je danas građane da se uključe u tradicionalnu 16. po redu Zimsku kampanju kako bi se obezbedile dovoljne količine krvi za lečenje bolesnih i povređenih pacijenata u periodu godine kada se očekuju smanjene rezerve.
V.Ć.
- Zimska kampanja počinje 3. januara i završava se 29. februara. U ovom periodu organizovaće se akcije dobrovoljnog davanja krvi u lokalnoj zajednici u više od 40 gradova i opština kao podsticaj građanima da se uključe i simbolično takmiče za titulu Šampion solidarnosti - rekla je Mirjana Knežević iz Instituta za transfuziju krvi.
Ona je istakla da su u ovom momentu rezerve smanjene, pre svega A i O krvne grupe, na jednoipodnevnom nivou su, ali sa druge strane B i AB pozitivna su vrlo stabilne.
- Poziv je upućen svim našim sugrađanima bez obzira na krvnu grupu - rekla je Kneževićeva.
Tokom novogodišnjih praznika Institut će raditi i 1. i 2. januara od 8 do 15 časova i subotom, takođe, jedini neradni dan biće Božić jer je to neradni dan Instituta.
- Cilj Zimske kampanje je da se obezbede dovoljne količine krvi za lečenje bolesnih i povređenih pacijenata u periodu godine kada se očekuju smanjene rezerve krvi, kao i podizanje svesti građana o značaju dobrovoljnog davanja krvi - rekla je Knežević.
Prema njenim rečima, tokom prošle Zimske kampanje prikupljeno je 6.000 jedinica krvi i tada su najuspešniji bili Ljubovija, Krupanj i Mionica, a ove godine se Institut nada još većem odzivu.
BONUS VIDEO: RADOST ZA MALE PACIJENTE: Deda Mraz se spustio konopcem sa krova Dečje bolnice i doneo poklone
Preporučujemo
NAJHUMANIJI FAKULTET: Priznanje Instituta za transfuziju krvi Mašinskom fakultetu
15. 11. 2023. u 11:43
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)