STIŽE NAM NAJTOPLIJI DAN: Čekaju nas velike vrućine, meteorolog Todorović saopštio najnovije informacije
NAJNOVIJA vremenska prognoza meteorologa Nedeljka Todorovića pokazuje da će najtopliji dan biti 24. jun, kao i da su temperature trenutno iznad proseka za ovo doba godine.
Foto: Printscreen/Pink
Todorović dodaje za TV Vesti kako će za vikend temperatura biti manja, ali da i dalje ostaje toplo vreme. Dodaje i da smo pre samo sedam dana imali smo svega 18 stepeni, zbog hladnog talasa, a onda kreće tropsko vreme u Srbiji.
PROGNOZA ZA SRBIJU
- Pik toplote će biti 24. juna, u petak bi već bio neki nagoveštaj promene, da stigne neki manje topao vazduh, neki vid osveženja. To bi se prvo primetilo na severu, a onda u subotu i nedelju i na jugu. Biće manje toplo za tri stepena. To je iznad proseka. U Beogradu bi za vikend temperatura bila oko 30 stepeni, što je za tri stepena više od proseka, ali to je leto - kaže Todorović, koji je istakao i kako dugo u istoriji nisu zabeležene ovako visoke temperature u junu.
ZONA NISKOG PRITISKA
Prošli ponedeljak je bilo 18 stepeni u većini mesta u Srbiji. To je bila epizoda hladnog vremena kod nas. To je bila zona niskog pritiska - dodaje Todorović za autorsku emisiju Srđana Predojevića na TV Vesti.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)