ALARMANTNA SITUACIJA: Crna Gora ponovo pred potpunim zaključavanjem
INSTITUT za javno zdravlje predložiće totalno zaključavanje Crne Gore, zbog "složene zabrinjavajuće i alarmantne" situacije. izjavila je danas epidemiolog Marija Božović.
Foto: Depositphotos
Ministarstvo zdravlja prošle sedmice donelo je nove epidemiološke koje podrazumevaju zaključavanje 11 gradova i opština, a za sutra su najavljene nove.
- Ukoliko bi došlo do zaključavanja zemlje imali bi rezultata, ali bi se i nakon toga morale poštovati osnovne mere jer je virus tu, a na to nas upozoravaju svakodnevne brojke - kazala je Božović gostujući u emisiji Boje jutra Televizije Vijesti.
Ocenila je da se sa rigoroznim merama nekasni, ali se kasni sa adekvatnim nivoom poštovanja aktuelnih mera.
Pozvala je građane da se vakcinišu i istakla da brojevi ne lažu.
- Brojke su visoke i pad će se desiti kada budemo shvatili ozbiljnost situacije i promenom ponašanja preduzmemo odgovarajuće mere - rekla je Božović, preneo je portal Vijesti.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)