ZASLUŽENA PRIZNANJA: Nagrađeni hercegnovski pripadnici službe zaštite i spasavanja
Predrag Vilov i Miloš Matović iz hercegnovske Službe zaštite i spasavanja dobili su priznanja Direktorata za zaštitu i spasavanje Ministarstva unutrašnjih poslova povodom 1. marta Međunarodnog dana civilne zaštite i Dana zaštite i spasavanja u Crnoj Gori.
Foto: Vlada CG
- To je pre svega veliko prizanje za njihov višedecenijski rad, ali predstavlja i veliko priznanje za našu Službu, za Opštinu Herceg Novi, kao i za grad, jer naši pripadnici duži niz godina dobijaju tako značajna priznanja – komentarisao je samostalni savetnik u Službi zaštite, Zoran Gamber.
Prošle godine nagrađeno je pet pripadnika hercegnovske službe, a Gamber ističe da će svi nastaviti da profesionalno obavljaju sve zadatke, a priznanja su primer mladim pripadnicima koji su tek počeli ili su u Službi nekoliko godina, kako treba da se odnose prema radu, da budu profesionalni, vredni, učinkoviti.
Foto: RTHN
Prijem i dodela priznanja organizovana je u vili Gorica u Podgorici
Podsetićemo, Herceg Novi je prvi u Crnoj Gori izradio Plan zaštite i spašavanja od zemljotresa kao i od klizišta i odrona. Gamber ocenjuje da je sistem zaštite i spasavanja specifičan, zahtevan i veoma skup, ali je hercegnovska lokalna uprava prepoznala službu kao izuzetno značajnu i dosta ulaže u opremu koja se troši i oštećuje i mora se stalno obnavljati.
ODLUKA KOJA MOŽE DA PROMENI SVE: Rusija razmatra Trampovu ponudu
RUSKO ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
09. 02. 2026. u 11:26
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
NAJVIŠI ČIN MONAŠTVA U PRAVOSLAVLjU: Ko su Shi monasi?
OVO postriženje naziva se „drugim krštenjem“, postrizavani se očišćuje od svih grehova i postaje "sin svetlosti“.
08. 02. 2026. u 09:25
Komentari (0)