NEVREME I U HERCEG NOVOM: Zamalo potopljeni stanovi u zgradi u Bijeloj
Uprkos obilnim padavinama i vetru, iz hidrometeorološke stanice Igalo kažu da je od 7 do 13 sati pao 41 litar kiše po metru kvadratnom, Herceg Novi je prošao bez većih problema.
Foto:RTHN
U Službi zaštite i spasavanja potvrdili su da su ekipe na terenu, deluju preventivno a dve intervencije imali su u Bijeloj.
Komandir Službe zaštite i spasavanja Zlatko Ćirović kaže da je dosta odvoda za atmosferske padavine začepljeno, pa su se potrudili da ih sve, koliko je u njihovoj mogućnosti, otčepe kako bi protok nabujale vode bio brži.
- Obišli smo Igalo, Sutorinu, Zeleniku, Šetalište. U Bijeloj je malo nedostajalo da voda prodre u stanove. Usled obilnih padavina došlo je do začepljenja odvoda. Naše ekipe su probale da otčepe koliko-toliko, međutim, tehnički to nije bilo moguće, ali kako su padavine oslabile, tako se i situacija popravila – objasnio je Ćirović.
Meštanin iz Bijele Miško Krivokapić priča da je voda iz kanala koji prolazi pored stambene zgrade za malo prodrla u stan.
– Samo je prst falio da poplutamo. Nije pomoglo ni što sam podigao zid. Problem je kanal koji preliva. Preko puta je začepljeno. Kada su pravili kanalizaciju, na pola kanala su ostavili cev i od tada imamo problem. Smanjili su protok kanala – kazao je Krivokapić.
Dodaje i da mu je u stanu sve podignuto, stoji na ciglama, za svaki slučaj. Zid koji je podigao kao odbranu na sreću je ovog puta sačuvao stan od poplave.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
NEVREME NA SEVERU CRNE GORE: Drama u Rožajama, izlili se Ibar i pritoke (FOTO/VIDEO)
22. 11. 2023. u 12:36
MEĐUNARODNA AKCIJA „MOZAIK“: Zbog dečje pornografije uhapšena tri Crnogorca
20. 11. 2023. u 18:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)