VEČERAS TV DUEL MILATOVIĆA I ĐUKANOVIĆA: Prenos u 20 časova na RTCG
DUEL predsedničkih kandidata DPS-a i Pokreta Evropa sad, Mila Đukanovića i Jakova Milatovića, na predstojećim izborima u nedelju, 2. aprila, najavljen je za večeras od 20 sati na TVCG1.
Foto: Evropa sad/Vlada Crne Gore
Priča o predsedničkim izborima u Crnoj Gori prvi put posle gotovo dve decenije spala je na dva slova, a epilog će dobiti 2. aprila.
Kampanja je u punom jeku, a u to da će biti prvi čovek Crne Gore ubeđeni su i Jakov Milatović, kandidat Pokreta Evropa sad, i Milo Đukanović, aktuelni predsednik i lider Demokratske partije socijalista (DPS), koji više od tri decenije vlada zemljom.
Đukanović je u prvom krugu osvojio 36, a Milatović 29 odsto glasova.
Drugi krug predsedničkih izbora održava se posle nekoliko politički i te kako burnih godina.
Od avgusta 2020. DPS nema suštinsku kontrolu u crnogorskoj vladi, ali su i stranke koje su slavile pobedu na poslednjim parlamentarnim izborima u međuvremenu više vremena provele u sukobima nego u političkoj stabilnosti.
Preporučujemo
KURTI PODRŽAO MILA ĐUKANOVIĆA: Ako Đukanović ne pobedi, stvoriće se velika Srbija
31. 03. 2023. u 10:41
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)