"NIJEDAN NAŠ GLAS NE SME OTIĆI ZA SRBOFOBE I USTAVOGAZITELJE" Predizborne poruke boraca devedesetih
UDRUŽENjE boraca ratova od 1990. godine Crne Gore poziva svoje članstvo: borce, ratne vojne invalide i porodice palih boraca, da u nedelju 23. oktobra masovno izađu na lokalne izbore i prvenstveno daju glas jakim izbornim listama na kojima su političke stranke - pobednice na parlamentarnim izborima 2020. godine.
Foto
- Pri tome, ukoliko hoćemo da zaštitimo svoje dostojanstvo i bezbednost i umesto privatne da izgradimo pravnu državu sa depolitizovanim i nezavisnim državnim organima, sudstvom i tužilaštvom, nijedan glas našeg članstva ne bi smeo otići političkom frontu srbofoba i ustavogazitelja koji čine Demokratska partija socijalista i njeni koalicioni partneri koji nas, služeći politici Rpublike Hrvatske, već tri decenije ponižavaju, diskriminišu, žigošu, a JNA, Srbiji i Crnoj Gori uteruju nepostojeću ratnu krivicu - navodi se u saopštenju boračkog udruženja koje je potpisao direktor Radan Nikolić.
Naglašavaju da se ovo posebno odnosi na "proustašku Hrvatsku demokratsku zajednicu blisku Socijaldemokratskoj partiji Crne Gore i njene lidere Ranka Krivokapića i Raška Konjevića, aktuelne ministre vanjskih poslova i odbrane, koji su ovih dana, sramno služeći agresivnoj politici Republike Hrvatske umesto javnom interesu Crne Gore, samovoljno i protivzakonito podigli spomen-ploču„ hrvatskim braniocima“ - morinjskim logorašima, koji su u kontinuitetu, od 1. oktobra 1991. godine, vršeći krivično delo oružane pobune i kršeći sva primirja, ubijali crnogorske i druge vojnike Jugoslovenske narodne armije na dubrovačko-hercegovačkom ratištu".
- Crna Gora ima između 45 i 50 hiljada ratnih veterana – oficira, podoficira i vojnika JNA i Vojske Jugoslavije čiji glasovi mogu opredeliti rezultate predstojećih lokalnih izbora u korist formiranja boljih lokalnih uprava čija bi zajednička misija morala biti bolje sutra za sve građane i ulaganje u izgradnju nove Crne Gore, istinske države socijalne pravde, oslobođene kriminala, podela i unutrašnjih i vanjskih sukoba. Zato saborci, uprkos svemu negativnom što doživljavamo, u nedelju masovno poranimo na lokalne izbore i olovkom se izborimo za svoj i opšti interes. Pregaocima i slobodarima Bog daje mahove - poručuju iz Udruženja boraca ratova 1990. Crne Gore.
BONUS VIDEO:
Ovako je javnost prvi put čula za Matiju Bećkovića: Pre tačno 60 godina u “Novostima”
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MITROPOLIT JOANIKIJE U RUSIJI: Vlast u Crnoj Gori nas tretira kao neprijatelje
20. 10. 2022. u 21:39
NASTAVLjA SE PROGON PO NALOGU ANB-a: Vlasniku TV Adria zabranjen ulazak u Crnu Goru
20. 10. 2022. u 11:10
DPS VEĆ ZNA DA JE IZGUBIO: Koalicija "Za budućnost Podgorice" na Zlatici - Pobedićemo!
19. 10. 2022. u 21:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)