"МОДЕРНИ" У ВЕНЕЦИЈИ: Маја Гојковић отвара павиљон Србије на бијеналу архитектуре

М. А. К.

21. 05. 2021. у 10:40

ПАВИЉОН Србије на 17. Међународној изложби архитектуре у Венецији, данас у подне свечано ће отворити потпредседница Владе и министар културе и информисања Маја Гојковић.

МОДЕРНИ У ВЕНЕЦИЈИ: Маја Гојковић отвара павиљон Србије на бијеналу архитектуре

Фото Танјуг

На једној од највећих светских смотри архитектуре нашу земљу ће прдстављати група младих аутора, која већ три године наступа под именом "Модерни у Београду".

Они ће представити пројекат "Осми километар", који је изабран међу 39 радова пристиглих на нацинални конкурс. Ауторски тим "Модерни у Београду" чине: Ива Бекић, Ирена Гајић, Далиа Дуканац, Стефан Ђорђевић, Снежана Златковић, Мирјана Јешић, Христина Стојановић и Петар Цигић. Њихов рад, који је визија могуће урбанистичке будућности рударског Бора, одговор је на тему коју је задао уметнички директор - кустос манифестације, америчко-либански архитекта Хашим Саркис.

Пројекат "Осми километар", Фото Архива

Комесар наше изложбе је Слободан Јовић, а Министарство културе и информисања је реализацију наступа наше земље у Венецији поверило Музеју примењене уметности.

Међународно бијенале архитектуре, на коме ће бити представљене 63 изложбе у националним павиљонима, биће свечано отворено у суботу, али је традиционална додела Златних лавова померена за крај августа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

МАЈКА МАЛОГ ЛАВА: Све што постоји у свету за лечење ове болести, Вучић и држава су омогућили да постоји и у Србији (ВИДЕО)