ПРОТИВ СТЕФАНОВИЋА 24 ОДБОРА: База напредњака наставила изјашњавање о раду државних и страначких функционера

С. С. Р.

19. 05. 2021. у 11:00

ЗАХТЕВ за смену потпредседника Владе, министра одбране, члана Председништва Српске напредне странке и првог човека београдских напредњака Небојше Стефановића са страначких и државних позиција, засада је, званично поднело 24, од укупно 169 општинских одбора.

ПРОТИВ СТЕФАНОВИЋА 24 ОДБОРА: База напредњака наставила изјашњавање о раду државних и страначких функционера

Архива

Његовим радом незадовољни су на Косову и Метохији, у Нишу, Чачку, Новом Саду, београдским општинама - Стари град, Врачар, Вождовац, Раковица... Из осталих општинских одбора се нису јавно оглашавали, али се спекулише да има још оних који су донели исту одлуку о смени Стефановића.

Из градског одбора највећег града у Војводини, који су последњи гласали, саопштено је да је "затражена и смена свих страначких функционера који су учествовали у урушавању странке, а пре свега, због афере прислушкивања председника Србије Александра Вучића и угрожавања његове личне безбедности".

- С обзиром на то да је Стефановић високи државни функционер и један од највиших функционера странке, овакав скандал нарушио је углед наше организације којој су потребне промене на свим нивоима.

Председник Вучић истакао је да "људи у СНС имају право да се изјашњавају како хоће, а да одлуке доносе органи странке":

- Сматрамо да су нам људи веома вредни. Наравно, дешава се да некада морате некога да избаците, али то се у нашој странци мало пута догодило.

 ОДЛУКА

ПАРТИЈА доноси одлуку о томе ко ће бити на страначким функцијама. Што се тиче државних, постоје три могућности за напуштање позиције у Влади - уколико министар сам поднесе оставку, ако га, на предлог премијера разреши парламент или уколико Скупштина изгласа неповерење Влади.

Вучић се осврнуо у Прагу на иницијативу о смени Стефановића и ставовима дела опозиције: - Хајде да поставимо ствари да буду чисте. Говоре о томе два месеца. Један од њих каже: "Биће смењен због слика Данила Вучића и прислушкивања Вучића", због тога треба да буде ухапшен. То би био злочин да је радио, ја сам сигуран да није, иначе не бих разговарао с њим. То би био злочин да пријатељима радите такву ствар, то је државни удар. Проблем је у томе што ти људи мисле да је ситница, јер код њих пријатељство и закони не постоје.

Додао је да су Стефановића највише пљували, а сада им је највећа звезда: - Зато што они немају план ни програм, већ само мржњу. А мржњу имају зато што нећу да им плаћам рекет, већ хоћу да Србија ради и напредује.

Вучић је истакао да свако има право да оснива своју странку. - Ја сам једну променио, био сам оснивач друге, и у трећу никада нећу ићи. За разлику од шест странака Маринике Тепић. Али реците ми, је ли избачен Чедомир Јовановић из Тадићеве странке - јесте. Јесу ли Драгољуба Мићуновића, иако је прочитао више књига од свих њих заједно, избацили из странке и шиканирали. Једни о другима су говорили да су лопови и диктатори, Јеремић и Ђилас. А да не говорим о другима. А ја сам једино рекао пре седнице Главног одбора да се људи који су у нашој странци изјасне. Али ће бити промена на Скупштини - казао је председник, и додао да неће да ради на начин на који раде друге странке.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

ХЛАДАН ТУШ ИЗ БАРСЕЛОНЕ: Евролига задала ударац Звезди и Партизану, ово се „вечитима” неће свидети!