"БЉЕСАК" ЈЕ БИО ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА "ОЛУЈУ": Дачић: - Хргватска би требало да покаже разумевање за злочине према Србима
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић изјавио је вечерас да ће односи Србије и Хрватске тешко моћи да напредују све док се не сагледа одговорност за очигледно вођење геноцидне политике према српском народу и позвао Хрватску да покаже разумевање према злочинима против спрског народа.
Фото: Принтсцреенн/Пинк
Дачић је у емисји ''Хит Твит'' на ТВ Пинк, у којој је једна од тема било обележавање операције хрватске војске и полиције "Бљесак", као и данашњи инцидент у Борову, оценио да поједине изјаве хрватских политицара не помажу успостављању бољих односа две земље.
- Ми бисмо могли да нађемо одговарајући заједнички језик када би са друге стране било мало разумевања или саучешћа, да не кажем осуде свих тих злочина према српском народу у прошлости - рекао је Дачић.
Он је додао да се "Бљесак" не може посматрати издвојено као једна акција, већ да је то била генерална проба за "Олују".
- Све док то буде ствар 'наших' и 'ваших', и не сагледа се одговорност за очигледно вођење геноцидне политика према српском народу, тешко ћемо моћи да много напредујемо у нашем односима - рекао је Дачић.
Он је додао и да се, када се говори о Хитлеровој Немачкој, често помиње "коначно решење", иако је тај израз тешко наћи у документацији.
- А код Хрвата, имате Милета Будака који је написао да се српско питање може решити на три начина и где имате искључиво однос према Србима као према једном реметилачком фактору који мора да се истера - нагласио је Дачић.
Препоручујемо
ЛИНТА О ПРОГОНУ СРБА: Тужилаштво да се позабави протеривању Срба из Задра
02. 05. 2021. у 21:09
ОДГОВАРА ИМ ДА ОДРЖЕ РАТНО СТАЊЕ: Пуповац о страшној провокацији на Васкрс
02. 05. 2021. у 16:04
СКАНДАЛОЗНА ПОРУКА МИЛАНОВИЋА: Осудио говор мржње, па напао Пуповца и Пленковића
02. 05. 2021. у 15:41
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)