ОГЛАСИО СЕ ХАГ: Правоснажна пресуда генералу Ратку Младићу 8. јуна!
ПРАВОСНАЖНА пресуда генералу Ратку Младићу, бившем команданту Главног штаба Војске Републике Српске, биће изречена 8. јуна ове године, саопштено је из тзв. Међународног механизма за кривичне судове.
AP photo
Пресуда генералу Младићу заказана је за уторак, 8. јуна у 15:00 сати.
Младић је 2017. године првостепеном пресудом осуђен на доживотну казну затвора.
У августу 2020. године изнесене су жалбе на пресуду. Одбрана је тада затражила ослобађајућу пресуду по свим тачкама оптужнице.
Суђење Младићу почело је 2011. године и траје чак 10 година! За све то време, генерал није ниједном био на привременој слободи.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (1)