ПРЕМИНУО РЕМЗИ КЛАРК: Упокојио се велики пријатељ Срба, био је жестоки противник НАТО агресије

РЕМЗИ Кларк, бивши високи званичник америчког министарства правде у време администрација председника Џона Кенедија и Линдона Џонсона, преминуо је у 94. години.

ПРЕМИНУО РЕМЗИ КЛАРК: Упокојио се велики пријатељ Срба, био је жестоки противник НАТО агресије

Фото: Принтсцреен

Кларк је на функцији државног правобраниоца САД био од 1967. до 1969. а према писању ''Вашингтон поста'' и ''Њујорк тајмса'' преминуо је у петак на Менхетну у Њујорку.

Важио је за великог борца за људска права, противника рата у Вијетнаму и каснијих америчких војних интервенција, као и НАТО бомбардовања СРЈ

Кларк је био копредседник Међународног комитета "Слободан Милошевић", именован је за почасног доктора Београдског универзитета и носилац је Сретењског ордена 2. степена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (8)

НАТО СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА: Почиње кључни самит - тектонске промене и редефинисање одбране Запада