"УЈЕДИЊЕЊЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ СА СРБИЈОМ - ОДЛИЧНО РЕШЕЊЕ!" Италијанска новинарка о могућој промени граница на Балкану
У ИНТЕРВЈУУ, за "Новости", контеса Џини Марацани Висконти, италијанска новинарка и публициста и директорка америчке Фондације "Гери и Франка Малиган" изјавила је да сматра да је одлично решење да се Република Српска уједини са Србијом.
Фото Д. Дозет
- Зашто становници (тзв.) Косова могу да се одлуче за своју независност, а Срби из Босне не би смели?
Али, данас нажалост, чак ни Давид не би могао да сруши Голијата без јаког кума. Ко би могао подржати Републику Српску? Русија? Кина? Бојим се да можда не би отворено подржале Србе, јер се суочавају са сталним притиском Америке и њихових западних следбеника на комерцијалном и војном нивоу. Русија је посебно под сталним притиском САД и НАТО на својим западноевропским границама - рекла је она.
Фото Приватна архива
Интервју са Џини Марацани Висконти у целини можете прочитати КЛИКОМ ОВДЕ.
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)