ЗАСТРАШИВАЊЕ СРБА КАО ПРЕДИЗБОРНА ПЛАТФОРМА: Огласила се Канцеларија за КиМ због графита УЧК на кући породице Крстовић
НА ЗИДУ породичне куће фамилије Крстовић у Гораждевцу јутрос је освануо исписан графит с поруком „УЧК – Косово“.
Фото: Д.З.
Ова порука, како се наводи у саопштењу Канцеларије за Косово и Метохију “ порука која директно слави терористичку организацију УЧК, чијим се челницима суди због монструозних злочина над Србима и неалбанцима, изазвала је огромну узнемиреност петочлане породице Крстовић, али и осталог српског становништва у овој општини."
- На дан када на Косову и Метохији почиње предизборна кампања, сада нема дилеме да ће она бити усмерена на застрашивање преосталих Срба и антисрпској платформи - наводи се у саопштењу Канцеларије за КиМ и додаје да о томе сведочи и синоћњи инцидент у Лапљем Селу када је из ватреног оружја од стране Албанца рањен и Бобан Ристић. И док постављају питање да ли овакви примери показују да је на Косову и Метохији отворена сезона лова на Србе, Канцеларија за Косово и Метохију захтева од међународних представника на терену да појачају своје присуство у српским срединама и осигурају мир и безбедност за Србе и друге неалбанске заједнице.
Препоручујемо
НОВА ПРОВОКАЦИЈА АЛБАНАЦА: У Гораждевцу освануо графит злочиначке УЧК, грађани у страху
03. 02. 2021. у 11:06
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)