ХОТИ ТВРДИ: Лажна држава Косово и Израел сутра потписују Споразум о успостављању дипломатских односа
ТЗВ. косовски премијер Авдулах Хоти најавио је да ће сутра бити потписан Споразум о успостављању дипломатских односа са Израелом.
Фото: ЕПА
Хоти је у посту на Фејсбуку подсетио да је то резултат Вашингтонског споразума, потписаног почетком септембра прошле године у Белој кући.
- Службеник за државне односе и формализација државних односа долази након телефонског разговора који сам водио 4. септембра 2020. године са премијером Бењамином Нетаниахуом, из Овалне канцеларије Беле куће у Вашингтону - написао је Хоти на Фејсбуку.
Он је поздравио успостављање дипломатских односа и навео "да ће (тзв.) Косово да се ангажује у проширењу сарадње у било којој области од заједничког интереса".
(Косово онлајн)
Препоручујемо
МАТИЈА БЕЋКОВИЋ: Шта год да причамо, причамо о Косову, где год идемо - тамо стижемо
29. 01. 2021. у 20:29
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (2)