ДОНЕТА ОДЛУКА: Укупно 71 особа добила статус заштићеног сведока у поступку против Тачија
СУДИЈА Специјализованих већа (тзв.) Косова са седиштем у Хагу доделио је заштитне мере за 71 сведока тужилаштва који ће сведочити у процесу против Хашима Тачија и других вођа ОВК оптужених за ратне злочине на Косову и Метохији 1998. И 1999. године.
Хашим Тачи
Ова одлука је донета на предлог Специјализованог тужилаштва у децембру прошле године, а Тачијеви браниоци тражили да им се одобри право да се на њу жале судском панелу (судском већу).
Судија за претходни поступак је, међутим, тај њихов захтев одбио као неоснован, јер према правилима тог суда то “не представља жалбено питање”, објављено је данас на сајту суда.
Тачијева обрана протестовала је што ће 71 сведок тужилаштва сведочити на суђењу под заштитним мерама и псеудонимима (под бројем), мада се, према виђењу судије, генерално не противи мерама заштите.
Судија сматра да су заштитне мере за сведоке неопходне и да неће утицати на правичност суђења.
Иако идентитет сведока неће бити познат јавности, током поступка ће бити познат оптуженима и њиховим адвокатима.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (5)