ВУЧИЋ ОДГОВОРИО ВОКЕРУ: Жао ми је што га иритирам
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић одговорио је на опаску бившег Шефа ОЕБС на Косову Вилијема Вокера да га иритира то што га шеф српске државе "и даље помиње".
Фото: Танјуг/Драган Кујунџић
На питање о изјави некадашњег шефа Мисије ОЕБС на КиМ и албанског лобисте Вилијема Вокера да га "иритира" то што га Вучић и даље помиње када је реч о његовој улози у случају Рачак, иронично је одговорио:
"Жао ми је што иритирам господина Вокера".
Вокер је изјавио да га иритира то што га председник Србије Александар Вучић и даље помиње и то са нетачним информацијама, за које, како каже Вокер, и Вучић "зна да нису тачне јер он зна шта се дешавало на Косову и у Рачку".
Некадашњи шеф Мисије ОЕБС-а на КиМ и албански лобиста Вилијем Вокер тврди да није радио за ЦИА нити је био део међународне завере против Србије.
Вокер, који је остао упамћен по догађајима у селу Рачак на КиМ, када је устврдио да су српске снаге масакрирале више десетина албанских цивила, што је убрзало припреме за агресију НАТО-а на СРЈ, каже да Вучић можда мисли да он промовише Велику Албанију, али да то није питање које га интересује.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
КРЕАТОР "СЛУЧАЈА РАЧАК": Вокера "иритира" то што га Вучић и даље помиње
10. 10. 2020. у 11:20
ВУЧИЋ ПОВОДОМ ТЕКСТА "НОВОСТИ": Нећемо дозволити "Олују" и на Косову
10. 10. 2020. у 08:05
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (40)