ПОЧЕО РАДНИ РУЧАК: Вучић и Ердоган разговарају о важним темама

Татјана Марковић

25. 09. 2020. у 14:10

АЛЕКСАНДАР Вучић борави у Турској, у посети Резепу Тајипу Ердогану.

ПОЧЕО РАДНИ РУЧАК: Вучић и Ердоган разговарају о важним темама

Фото. Принтскрин Инстаграм/buducnostsrbijeav

Председници Србије и Турске срели су се у четири ока, у Истанбулу, а недавно је почео и радни ручак на коме ће да разговарају о важном темама које се тичу политичке и економске сарадње две земље.

Председник Србије претходно се обратио нашим грађанима и осврнуо се на сарадњу са Турском.

-Веома је важно да Србија и Турска имају добру сарадњу. То је сила која је важна у светским оквирима. Њихов демографски, економски и сваки потенцијал је велики. Трудимо се да сачувамо најближе пријатељске односе и да их унапређујемо - казао је Вучић.

Како каже, увек је важно да са Турцима имамо добре односе.

-Мислим да је турска страна заинтересована за више тема, за нас је важно да се трудимо и покушамо да сачувамо најбоље односе са нашим пријатељима, истиче председник и додаје да ће разговарати о кризи у медитерану као и споразуму у Вашингтону.

Фото. Принтскрин Инстаграм/buducnostsrbijeav

 

Наглашава, да је у интересу Србије да задржи добре односе са Турском.

Иначе, председник Вучић допутовао је јуче у Турску где је на истанбулском аеродрому дочекан уз највише почасти.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Radni ručak predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića sa predsednikom Republike Turske @rterdogan.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on Sep 25, 2020 at 4:48am PDT

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (28)

КАКАВ ШОК! Србија остала без четвртфинала Светског првенства! Наше рукометашице изгубиле од Црне Горе и то како!