АПР: Стварне власнике приказало 85 одсто обвезника
АГЕНЦИЈА за привредне регистре Републике Србије (АПР) саопштила је да је стварне власнике, закључно са 10. септембром, евидентирало укупно 138.797 обвезника, што чини 85 одсто регистрованих субјеката.
Фото: Танјуг
Међу њима је највише привредних субјеката - 87,31 одсто, испунило ову законску обавезу, а затим следе установе са 83,19 одсто, задужбине и фондације - 82,39 одсто, док је процентуално најмање удружења, 77,25 одсто, која су евидентирала своје стварне власнике. Агенција је 4. септембра послала нотификације на приближно 6.000 имејлова регистрованих субјеката, чије су електронске адресе регистроване у базама података АПР-а, са обавештењем за сваког појединачног обвезника који још није унео своје податке у Централну евиденцију да треба да испуни ову законску обавезу.
Централна евиденција стварних власника успостављена је да би се усгласили домаћи прописи са европским законодавством и унапредио постојећи систем откивања и спречавања прања новца и финансирања тероризма. Подаци се објављују на интернет страници, односно порталу Агенције, како би други били упознати са подацима о стварним власницима. У супротном, Агенција ће поднети захтев за покретање прекршајног поступка против регистрованог субјекта ако утврди да није извршио евидентирање података о стварном власнику, додаје се у саопштењу.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)