ОГЛАСИО СЕ КРЕМЉ О ОБЈАВИ ЗАХАРОВЕ: Србија један од наших главних приоритета - Срби су наш братски народ!
ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков рекао је да је вероватно дошло до неспоразума у вези с појединим формулацијама у објави портпаролке Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на Фејсбуку поводом посете председника Србије Вашингтону.
Фото: Танјуг
Истакао је да су односи Србије и Русије стратешког карактера и да су Срби за Русију братски народ.
- Могуће је да је дошло до неспоразума у вези са појединим формулацијама, знам да се моја колегиница извинила. Стога полазимо од тога да нико неће сумњати у приврженост и дубоко поштовање према Србији у целини, и конкретно српског руководства - рекао је Песков новинарима.
Он је додао да су односи Србије и Русије стратешког карактера.
- Наши пријатељски, партнерски односи, стратешко партнерство са Србијом, су један од најважнијих приоритета наше спољне политике. Српски народ је наш братски народ и апсолутно сви, без изузетка, руководство Русије, стручњаци, су привржене присталице даљег развоја нашег партнерства - рекао је Песков, коментаришући да ли је Кремљ обратио пажњу на епизоду о објави портпаролке Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на Фејсбуку.
Песков је истакао да Министарство спољних послова Русије чини много у циљу развоја и продубљивања односа између Русије и Србије, „између осталог и у циљу заштите интереса братског народа у Србији у међународној арени“.
Одговарајући на питање да ли је неопходно на неки начин регулисати активност дипломата на друштвеним мрежама, формирајући одређене етичке кодексе, Песков је рекао да је активност руских дипломата на друштвеним мрежама неопходан део њиховог посла.
- Тешко да се могу дефинисати сви те кодекси. Наравно, неопходно је веома детаљно обратити пажњу на исправност формулација како не би дошло до неспоразума - рекао је Песков.
(Спутњик)
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (19)