ПРЕДСЕДНИК У БРИСЕЛУ: Вучић 6. и 7. септембра у дводневној посети седишту ЕУ
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић допутоваће ноћас директно из Вашингтона у Брисел где га већ сутра, у недељу, очекују важни сусрети са ЕУ и САД званичницима, а у понедељак и нова рунда дијалога Београда и Приштине на највишем нивоу.
Фото: AP
Председник Србије састаће се сутра преподне са специјалним представником ЕУ Мирославом Лајчаком и специјалним представником америчког Стејт департмента Метјуом Палмером.
Тема овог састанка биће дијалог Београда и Приштине, до сада постигнуто на састанцима са обе стране Атлантика, као и наредни кораци у овом процесу.
За недељу увече предвиђен је састанак председника Александра Вучића са председавјућим Спољополитичког одбора Европског парламента Дејвидм Мекалистером.
Разговоре о евроинтеграционом путу Србије Вучић ће након Мекалистера наставити у понедељак ујутру са комесаром за проширење ЕУ Оливером Вархејијем.
У дипломатским изворима у Бриселу наводе да ће основна тема разговора српског председника и европског комесара бити економско инвестициони план за Западни Балкан, који би Еврпоска комисија требало да представи почетком октобра.
Из ЕУ су за понедељак 7. септембра најавили и трећу рунду у оквиру наставка дијалога Београда и Приштине.
Председник Србије, који предводи делегацију Београда, састаће се у понедељак око 11.30 са шефом дипломатије ЕУ Жосепом Борелом и специјалним представником ЕУ Мирославом Лајчаком.
У наставку дана у Бриселу се очекују трилатерални разговори председника Србије Александра Вучића, косовског премијера Авдулаха Хотија и ЕУ посредника у дијалогу.
Очекивања Брисела су да се у понедељак на састанку о нормализацији односа између Београда и Приштине отворе три нова поглавља: положај невећинских заједница, међусобна потраживања и имовина.
Препоручујемо
ГРЕНЕЛ НА БРИФИНГУ У БЕЛОЈ КУЋИ: Велики споразум, коме је претходио велики проблем
04. 09. 2020. у 23:17
СРБИ У ШОКУ ГЛЕДАЈУ И ДЕЛЕ СНИМАК: Погледајте како су огромни таласи "прогутали" омиљено летовалиште наших људи у Грчкој (ВИДЕО)
СНАЖНО невреме које је захватило Халкидики донело је неуобичајене призоре из Пефкохори, грчког летовалишта које Срби масовно посећују сваког лета. Уместо уобичајене зимске тишине, обала изгледа као под ударом филмске олује: таласи прелазе преко читавог шеталишта, а ветар савија палме дуж обале Грчке.
03. 02. 2026. у 15:55
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (15)