СЛАВИЋЕМО ГА 15. СЕПТЕМБРА: Србија и Република Српска добијају заједнички празник

Србија и Република Српска имаће заједнички празник, најавио је председник Србије Александар Вучић.

СЛАВИЋЕМО ГА 15. СЕПТЕМБРА: Србија и Република Српска добијају заједнички празник

Фото: Н. Скендерија

- Данас смо добили одлуку о заједничком празнику, договорили смо

се да предложимо нашим другим органима, то би био Дан српског јединства, слободе и националне заставе, 15. септембар дан када је пробијен Солунски фронт. То би било заједнички обележено и у Србији и Српској где бисмо не сметајући никоме показали да је успех једних и успех других и да нико никада неће моћи да сруши јединство српског народа - рекао је председник Србије Александар Вучић.

- Покушаћемо да на било који начин сачувамо и Србију и Српску, доста смо имали рата, време је мира и размишљања о будућности. Они који мисле да претњом сукобима и ратовима могу да остваре своје циљеве, ми ћемо рећи да је то опасно, да смо уплашени тим претњама, али да се заиста надамо да никоме неће пасти на памет да их остварује. Спремни смо да чувамо и мир и стабилност и да попуштамо, али нећемо дозволити прогон, протеривање или погром над српским народом - истакао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (67)

НЕ СТАВЉАЈТЕ ЈЕ ОДМАХ У ФРИЖИДЕР: Како се правилно чува лубеница?