ВУЧИЋ СА НЕМАЧКИМ МИНИСТРОМ: Потписана заједничка изјава о институционалном партнерству
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић учествовао је данас на видео – конференцији са савезним министром за привреду и енергетику Немачке Петером Алтмајером, током које је потписана заједничка изјава о намерама за успостављање партнерства и јачање развоја стратегије индустријске политике Србије.
Foto: Printskrin
Вучић и Алтмајер потписали су заједничку изјаву о намерама између Кабинета председника Републике Србије и Савезног министарства за привреду и енергетику Немачке, објављено је на званичном инстаграм налогу "Будућностсрбије", уз фотографије са видео састанка.
Изјава се односи на успостављање институционалног партнерства за јачање развоја стратегије индустријске политике Србије у складу са Европским зеленим договором, уз истовремено унапређење одговарајућих ланаца снабдевања.
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"
ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.
10. 01. 2026. у 11:52
Коментари (51)