ПАНАОТОВИЋ Покушај да се власт преузме насиљем доживеће крах
НОВОСАДСКИ социолог Бојан Панаотовић оцењује да ће покушаји разнородних група да мимо демократске процедуре, молотовљевим коктелима, моткама, виком и простотом сруше актуелни поредак у Србији, завршити фијаском.
Фото: Новости архива
- За сваку обојену и (или) крваву револуцију потребна је снажна воља респектабилног дела грађанства, ако не и већине, дочим овде на сцени имамо око 5.000 демонстраната у тромилионском Београду и 2.500 протестаната у Новом Саду, граду у коме живи и ради близу пола милиона људи-казао је Панаотовић.
Он је додао да демонстранти који не трпе другачије мишљење и сматрају да су "они други" крезуба марва, не шире демократију и толеранцију, али, на жалост, сва је прилика, веома успешно шире Ковид 19 с обзиром на то да је на протестима оваквог типа немогуће спроводити мере превенције.
МИЛУ КРОЗ ПРСТЕ ГЛЕДАЈУ
ОСВРНУВШИ се на оцене које се из појединих спољних и унутрашњих медијских и центара моћи могу чути о „аутократији“ Александра Вучића.
- Истовремено, многи у Србији и у Европи не виде истинску аутократију Мила Ђукановића код кога се ,када је реч о непријављеним скуповима и кешењима мера против ширења епидемије, муњевито хапсе свештеници, посланици, грађани, и који истерује пендрецима и сузавцима руководство Будве из зграде , а који је ушао у четврту деценију своје владавине на чему му може позавидети и сам Лукашенко. - казао је Панаотовић.
Полиција би,сматра он, требало да буде резолутна у заштити живота, имовине, јавног реда и мира и безбедности и то по угледу на поступање француске и немачке полиције током побуне „жутих прслука“или мера везаних за Ковид 19 у Немачкој.
- Огромна већина грађана Србије не жели да гледа анархичне сцене Скупштине и Градске куће у пламену а само наивни могу да да верују у случајност – да се интензивирају грађански немири у Србији уочи важних преговора о косову и Метохији који предстоје пшредседнику Вучићу. Јер онима који раде против интереса Србије одговара нејединство,хаос и нестабилност. - упозорио је Панаотовић.
н је закључио да Србију историја никада није миловала али кључни бенефит тих мука јесте да су генерације кроз векове стекле чврстину и искуство те да управо због тога, анархија и насиље неће проћи и окончаће се неславним гашењем без икаквог политичког резултата и добитка .
Препоручујемо
ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ: Блокадери прете грађанима и малтретирају их - Мора да интервенише полиција (ФОТО/ВИДЕО)
29. 03. 2026. у 07:00 >> 19:51
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)