ВУЛИН: Одлазак Шмита је највећа услуга свим народима у БиХ

В. Н.

12. 05. 2026. у 13:51

СЕНАТОР Републике Српске Александар Вулин у емисији "Дан на дан" прокоментарисао је оставку Кристијана Шмита.

ВУЛИН: Одлазак Шмита је највећа услуга свим народима у БиХ

FOTO: Arhiva novosti

- Одлазак Шмита је највећа услуга свим народима у Босни и Херцеговини. Ово је Травничка хроника, ово су конзулска времена. Сви одлазе а остају на крају само народи који живе у Босни, остају и гледају у леђа конзулима. Ево отишао је још један конзул, прилично тужан и смешан, можда и најсмешнији од свих али је велика зла учинио, велики зулум је учинио, покварио је мир који су три народа успоставила - изјавио је Вулин. 

Истакао је да је Шмит својим одлукама био на прагу да изазове устанак у Републици Српској.

- Он није могао да је укине, нико не може да укине Републику Српску, али можете да доведете Србе до позиције да морају да се бране и да нема другог пута него да одбране физички Српску, јер само физички можете да је укинете или да пробате да је укинете. Он је био на путу да тако нешто уради и највећа услуга свим народима БиХ је одлазак Шмита. Ја се надам да ће велике силе сада разумети да ће морати да се врате праву - казао је Вулин.

Вулин сматра да скупштина Републике Српске сад треба да врати све оне законе које је због Шмита морала да поништи.

- И пресуда која је донета Милораду Додику, коме је отет председнички мандат, сад би морала бити подвргнута ревизији јер очигледно није донета на основу права и закона. Не може из неправа да настане право. Што се грбо роди вријеме не исправи - изјавио је сенатор Републике Српске Александар Вулин.

БОНУС ВИДЕО: Пицула несрећан на Н1: Дочекала га бриселска “неусаглашеност”!

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

НИШТА ОД ШРЕДЕРА, ОДБИЈЕН ПУТИНОВ ПРЕДЛОГ! Стиже Ангела? Ко би могао бити европски посредник у миру Москве и Кијева